وبلاگ

بهترین دستگاه و روش برشکاری ورق

انتخاب بهترین روش برش برای پروژه فلزی شما

انواع مختلفی از فلز وجود دارد و هر یک نیاز به تکنیک های مختلف برش فلز دارد. به همین دلیل روش ها و ماشین آلات مختلفی برای برش فلزات وجود دارد. روش انتخابی شما برای پروژه شما بستگی به نوع فلز مورد استفاده، سطح دقت مورد نیاز و استفاده مورد نظر از بخش و پروژه ساخته شده دارد.

ابزارهای دستی برای برش فلز

برای انجام کارهای کوچکتر، ابزار دستی، از جمله برش دستی و اره برقی، می تواند برای برش فلز به شکل دلخواه مورد استفاده قرار گیرد. این روش برش برای پروژه های با استفاده از فلزات قابل انعطاف بیشتر، مانند آلومینیوم نازکتر، مناسب است. استفاده از ابزار دستی برای برش فلز توصیه نمی شود اگر فلز به قطعات بسیار کوچک بریده شود، زیرا نیروی مورد نیاز برای برش فلز ممکن است به جای برش آن به صورت در نظر گرفته شده، آن را شکست دهد.

استفاده از ماشین آلات برش فلز

برای پروژه های بزرگتر یا کسانی که از فلزات ضخیم تر و یا قوی استفاده می کنند، برش دستی همیشه عملی نیست. بر اساس نیازهای برش فلز شما، روش های مختلفی برای برش بر پایه ماشین وجود دارد.

سنگ فرز:

برای پروژه هایی که نیاز به بخش رویی یا پایانی صاف دارند مورد استفاده قرار می گیرد. با استفاده از تیغ چرخشی یا چرخ ساخته شده از مواد ساینده؛ یک سنگ فرز از اصطکاک استفاده می کند تا سطح فلز را صیقل داده و آن را مسطح کند.

 • ماشین تراش:

   


  با استفاده از ابزار برش تیز بر روی یک قطعه به سرعت در حال چرخش، یک ماشین تراش یک قطعه فلز را به شکل مورد نظر خود برش می دهد. این دستگاه در صنایع ماشین سازی بسیار رایج است زیرا درجه بالاتری از دقت را ارائه می کند.

 • پانچ:

  این دستگاه با استفاده از مقدار شدید فشار برای خم کردن تیغه های تیز شده به داخل یا از طریق فلز به منظور برش آن به شکل مورد نظر استفاده می کند. مقدار فشار تولید شده توسط پانچ ماشین بسیار بیشتر از هر کارگری است که می تواند تولید کند، بنابراین این روش برش مناسب برای فلزات قوی تر است. برخی از دستگاههای پانچ قادر به فشار ۱۰۰۰ تن بر متر مربع می باشند.

 • واترجت:

  روش برش این دستگاه با استفاده از آب یا آب مخلوط با یک ترکیب ساینده است. این دستگاه یک جریان شدید و متمرکز آب را به فلز هدایت می کند و آن را برش می دهد. این روش برای فلزات که ممکن است به تغییرات گرما و یا شدید حساس حساس باشد، مناسب است.

 • هواگاز و پلاسما:

  این فرایند شبیه به واتر جت است، اما به جای آن یک گاز قابل اشتعال از طریق یک مشعل پمپ می شود تا شعله ی شدید گرم ایجاد شود. شعله سپس فلز را با سوزاندن و ذوب کردن آن برش می دهد. شعله مشعل، مانند مشعل اکسیاسیلین، برای برش بسیار کارآمد هستند. برش پلاسما با درجه بالایی از دقت آنها شناخته شده است، زیرا آنها بسیار داغتر میشوند.

 • برش لیزری:

  یکی از جدیدترین و هیجان انگیز ترین روش های تکنولوژی برش است. این برش ها یک پرتو شدید نور را به فلز اعمال می کنند، آن را حرارت داده و نقطه ذوب آن را از بین می برد و سپس از طریق فلز عبور می کند. یک برش لیزر ی قادر است نور را در یک ناحیه بسیار کوچک متمرکز کند.این روش برای پروژه هایی که نیاز به درجه بسیار بالایی از دقت و سرعت دارند، مناسب است. با این حال، این روش سریع تر و گران تر از سایر روشهای برش فلز است.

  برشکاری استقلال
  تلفن تماس:۶۶۳۱۲۸۶۴-۰۹۰۳۱۲۴۱۱۴۴

بازدیدها: 248

2 دیدگاه برای “بهترین دستگاه و روش برشکاری ورق”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *