ربات ها در جابجایی
وبلاگ

۵ هدف دنیای صنعت در استفاده از ابزارها – استفاده از روبات در صنعت

مسئولین سیستم‌های ایمنی صنعتی، پنج ماشین را که برای تولید کنندگان و صنعت گران در سال ۲۰۱۹ استراتژیک خواهند بود ، مورد بررسی قرار داده‌ اند.هر یک از آن‌ها پتانسیل تاثیر گذاری قابل‌ توجه و یا حتی برهم زدن فرآیندهای کنونی را دارند . در اینجا پنج روش عمده استفاده روبات در صنعت برای حفاظت از سال ۲۰۱۸ وجود دارد :

روبات ها و کبات ها برای جابجایی

وقتی روبات‌ها به یافتن خانه‌ خودشان در انواع مختلف فروشگاه ها و اندازه‌های مختلف ادامه می‌دهند ، شرکت‌ها باید اطمینان حاصل کنند که این قطعات به درستی سرهم شده‌اند و به اندازه کافی محافظت می‌شوند .

تولید کنندگان به طور قابل ‌توجهی استفاده از روبات‌ها و کوبات ها را در کارخانه‌های آمریکایی در طول دهه آینده افزایش خواهند داد چرا که ارزان‌تر هستند و کارهای بیشتری انجام می‌دهند . با توجه به انجمن صنایع روباتیک  RIA ) , بازار رباتیک شمال آمریکا سوابق سفارشات و محموله‌ها را در سال ۲۰۱۷ به طرز قابل توجهی تییر داد . برای ربات‌ها , ترکیب مجموعه‌ ای از تجهیزات حفاظت , مانند محافظ محیط , پرده‌های نور , تشک ایمنی حساس , و اسکنرهای لیزری , یک بخش ضروری از پازل است , اما همه چیز – همه و همه – همه به شرط ایمن بودن آن استفاده می شوند .

با توجه به اداره بهداشت و ایمنی شغلی بسیاری از حوادث رباتی در شرایط عملیاتی مختلف مانند نگهداری, برنامه‌ ریزی, راه‌اندازی یا تنظیمات رخ می‌دهند. اغلب این حوادث که منجر به جراحت یا مرگ می‌شوند, قابل پیش‌گیری هستند. محافظت از تجهیزات یک راه‌حل تک‌ بعدی نیست. بهترین راه برای حفاظت از ربات, مشاهده ماشین در حین کار, ارزیابی تمام متغیرهای اطراف آن و سپس استفاده از آن بازخورد برای طراحی سیستمی منحصر به فرد به سلول روباتیک است. بعضی از فروشندگان قبل از اینکه به مغازه برسند, از روبات‌ها حفاظت می‌کنند. این ایده خوبی است اما ریسک‌هایی وجود دارد. سیستم‌های رباتیکی مشترک یک مرز جدید را در ساخت و ساخت برنامه‌های کاربردی باز می‌کنند. استفاده از آن‌ها در استانداردهای ایمنی منعکس شده‌است.

موسسه آمریکایی ایمنی ربات ها به یک سیستم cobot اجازه می‌دهد تا همان منطقه کاری را بطور همزمان بدون استفاده از محافظ به کار خود ادامه دهد. این گزارش فنی، توضیح جدیدی از چهار نوع همکاری ارایه می‌دهد: مانیتورینگ ایمنی، راهنمای دستی، سرعت & تفکیک، و محدودسازی قدرت ماشین. از آنجا که cobots مقرون‌ به ‌صرفه، بسیار انعطاف‌ پذیر و تقریباً پلاگین جانبی هستند، سازندگان برای ادغام این فن‌آوری در فرآیندهای خود مشتاق ترند.

لیزر محافظ دستگاه خمکاری
لیزر محافظ دستگاه خمکاری

ایمنی لیزری

پرس های بدون ترمز یک ماشین بی ‌رحم و علت اصلی قطع عضو در محل کار به ویژه دست‌ ها و انگشتان هستند. آمار وزارت کار ایالات‌ متحده نشان‌ می دهد میانگین موارد قطع عضو سالانه بیشتر از قطع عضو در تصادفات رانندگی است. تعدادی گزینه ایمنی برای ترمز وجود دارد, مانند دستگاه هایی با دو شاسی دستی. جدیدترین ورودی به مقوله ایمنی و ترمزها به احتمال زیاد انقلابی بزرگ در این زمینه خواهد کرد.

دستگاه محافظ نوری که معمولاً به آن محافظ لیزری اشاره می‌شود. این سیستم‌ها برای اولین بار در اتحادیه اروپا اختراع شدند. لیزر به اپراتور اجازه می‌دهد تا در مجاورت بسیار نزدیک (۵ / ۵ میلی متر) نقطه خطر کار کند. این امر به طور قابل‌ توجهی بهره‌ وری ترمز را با افزایش زمان سیکل و کاهش صدمات و خستگی اپراتور افزایش می‌دهد. برای کاربردهایی مانند خمکاری ورق جعبه, خمکاری با بال و یا در جایی که اثربخشی پرده نور به علت خالی شدن بیش از حد کم می‌شود, مناسب‌تر است.

ورود اخیر تکنولوژی لیزر پالسی در این زمینه, علاوه بر استانداردی که به تولیدکنندگان، فروشندگان و کاربران می دهد، راهنمای روشنی برای پیاده‌سازی این فناوری است.

حفاظت از دنیا

صنعتی‌سازی سریع در سراسر جهان، به ویژه در کشورهای در حال توسعه، تقاضا برای ایمن‌سازی ماشین را به جلو می‌راند. توسعه اقتصاد ها در چین و هند به طور فزاینده‌ای در حال اتخاذ تکنیک‌های حفاظت از دستگاه‌های مدرن است. مدیریت پیچیده‌تر، مقررات سخت گیرانه تر، و حضور شرکت‌های چند ملیتی در این کشورها بر استفاده از سیستم‌های ایمن‌سازی برای همسو کردن با اهداف تجاری تاکید دارد. به عنوان مثال، علی ‌رغم رکود کلی اقتصادی در چین، بازار ایمن‌سازی ماشین همچنان در این منطقه به خوبی عمل می‌کند.

جهان جایگزین

هنگامی که پیچیدگی آن را بدانید، قابل‌درک است که چرا LOTO، همانطور که در استاندارد OSHA نشان‌داده شده‌است “کنترل انرژی خطرناک ” (lockout / Tagout)، برای بسیاری از پرسنل امنیتی به یک مبارزه روزمره تبدیل شده ‌است. این کار می‌تواند بسیار فشرده باشد، و اغلب نیاز به طولانی‌تر کردن کار تعمیر و نگهداری واقعی روی ماشین دارد. تولید متوقف می‌شود و منجر به کاهش تعداد تولید می‌شود که به طور بالقوه از دست می‌رود. این کار حتی زمانی که کار تعمیر و نگهداری یکی است که باید چندین بار در روز اجرا شود، ناامید کننده‌تر می‌شود. از دست دادن زمان و سود یک انگیزه قوی برای عبور از LOTO برای انجام کارهای تکراری ماشین ایجاد می‌کند.

خوشبختانه در قرن ۲۹ CFR ۱۹۱۰.۱۴۷ نیز “روش‌های حفاظت جایگزین” (APM) را تشریح می‌کند که می ‌تواند منجر به افزایش کارایی بدون به خطر انداختن ایمنی عملیات شود. این استثنا همچنین به عنوان “استثنای سرویس جزئی” نیز نامیده می‌شود. برای وظایف ماشین طراحی ‌شده که نیازمند دسترسی مکرر تکرار شونده است، به عبارت دیگر، تمیز کردن یک قطره روغن روی یک نوار نقاله یا یک تغییر ابزار کوچک، مقیاس‌ های جایگزین نیازی به این ندارند که منابع برق به طور کامل قطع شوند.

مثال ‌هایی از روش‌های جایگزین: روش‌های جایگزین ممکن است شامل قفل کنترل شامل قفل، سوئیچ‌های کنترلی، دستگاه‌های کنترل از راه دور و قطعی باشد. همچنین می‌تواند به معنی قفل کردن فقط بخشی از یک قطعه از تجهیزات به جای کل دستگاه باشد. اجرای رویه‌های جایگزین برای تضمین حفاظت معادل برای وظایف خاص، بهره ‌وری را بدون به خطر انداختن کارمندان افزایش می‌دهد. اما این روش‌ها – – و منافع آن‌ها – با رشته‌های پیوند داده‌ شده، نیاز به درک کامل از آخرین استانداردهای OSHA و استاندارد ANSI هستند.

اتوماسیون هزینه‌ها را کاهش می ‌دهد

مفهوم “انطباق یا مردن” در ذهن هر اجرایی تولید، به خصوص سازندگان ماشین است که به دنبال حفظ حیات در یک بازار جهانی رقابتی هستند. اتوماسیون و اینترنت صنعتی همه چیز به کاهش هزینه‌ های یکپارچه‌ سازی تجهیزات ایمن‌ سازی در ماشین‌آلات تولید مثل پرسکاری ها، ماشین ‌های فرز وخمکاری ها کمک می‌کند. پس‌اندازها در بهبود بهره ‌وری، مدیریت leaner موجودی و نگهداری پیشگیرانه درک می‌شوند. برای سازندگان ماشین، از جمله ایمن‌ سازی، به شکل فزاینده‌ای به عنوان یک تفاوت مهم رقابتی در حال ظهور است، مساله‌ای که مقرون‌ به ‌صرفه تر برای عرضه به مشتریان خود می‌شود.

بازدید: 135

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *