وبلاگ

چرا قیمت دلار افزایش می یابد؟

«دلار به چندین برابر قیمت افزایش پیدا می‌کند .مشکل کجاست؟ عدم مشورت، خودشیفتگی، عدم استفاده از ابزار علمی برای اداره کشور و بی‌ثباتی‌ها”

جمله بالا توییت آقای حسن روحانی در روز چهارشنبه هشت خرداد هزار و سیصد و نود و دو است. یعنی چهارده روز قبل انتخابات.
🔹هدف من از «یادآوری» این توییت حمله به شخص حسن روحانی نیست. هدف نشان دادن «سیاست قدسی» و پیشامدرن اصلاح طلبان است. سیاستی که ابزار اصلیش «شر مطلق» و فاسد دانستن جناح مقابل و «معصوم مطلق» دانستن خود است و «نقد از خود» و نگاه تاریخی در آن هیچ جایی ندارد.
🔸این روزها هربار در مقام نقد روحانی قرار میگیرم حرف درون دهانم را چند بار مزه مزه میکنم و گاهی زبانم را گاز میگیرم تا آن نقد را به زبان نیاورم. همان وضعیت دشواری که در میزگرد تلویزیونی اخیر در شبکه جام جم در مقابل مهمان دیگر برنامه که طرفدار دولت بود داشتم.

چرا که میدانم علت اصلی بحران حاضر هجمه و حمله اقتصادی آمریکا به کلیت دولت-ملت ایرانی است و میدانم در وضعیت بحرانی حاضر، تضعیف بیش از حد دولت (دولتی که به ان نقد فراوان دارم) خواست و هدف ترامپ و بن سلمان و نتانیاهو است. و چرا که خط قرمز ما نه منافع این جناح و ان جناح که باید منافع ملی باشد و بقا و سلامت نظامی که جان و‌مال این مردم در حال حاضر به آن گره خورده است
🔹در هشت سال ریاست جمهوری احمدی_نژاد هم در طیف مقابل و جزو مخالفانش بودم. امروز هم به دلایلی طرفدارش نیستم. سیاستش را هم به دلایلی راهگشای وضع موجود نمیدانم. ولی وقتی به یاد می آورم در ان سالها چطور و با چه عداوت و خصومتی کلیت رفتارهای دولت او را مورد حمله و نقد قرار میدادیم و حتی تحریمها را هم نه تقصیر آمریکا که تقصیر شخص احمدی نژاد مینداختیم، از خودم شرمنده میشوم. رفتار ما نقد احمدی نژاد نبود. هیولاسازی از او بود.

تا جایی که اگر میگفت ماست سفید است به او‌ حمله میکردیم و میگفتیم سیاه است. رفتار ما به شدت ضد منافع ملی بود.
کانال تلگرام علی علیزاده @jedaal

. این روزها هربار در مقام نقد روحانی قرار میگیرم حرف درون دهانم را چند بار مزه مزه میکنم و گاهی زبانم را گاز میگیرم تا آن نقد را به زبان نیاورم. همان وضعیت دشواری که در میزگرد تلویزیونی اخیر در شبکه جام جم در مقابل مهمان دیگر برنامه که طرفدار دولت بود داشتم. چرا که میدانم علت اصلی بحران حاضر هجمه و حمله اقتصادی آمریکا به کلیت دولت-ملت ایرانی است و میدانم در وضعیت بحرانی حاضر، تضعیف بیش از حد دولت (دولتی که به ان نقد فراوان دارم) خواست و هدف ترامپ و بن سلمان و نتانیاهو است. و چرا که خط قرمز من نه منافع این جناح و ان جناح که منافع ملی و بقا و سلامت نظامی است که جان و‌مال این مردم در حال حاضر به آن گره خورده است🔹در هشت سال ریاست جمهوری احمدی_نژاد هم در طیف مقابل و جزو مخالفانش بودم. امروز هم به دلایلی طرفدارش نیستم. سیاستش را هم به دلایلی راهگشای وضع موجود نمیدانم. ولی وقتی به یاد می آورم در ان سالها چطور و با چه عداوت و خصومتی کلیت رفتارهای دولت او را مورد حمله و نقد قرار میدادیم و حتی تحریمها را هم نه تقصیر آمریکا که تقصیر شخص احمدی نژاد مینداختیم، از خودم شرمنده میشوم. رفتار ما نقد احمدی نژاد نبود. هیولاسازی از او بود. تا جایی که اگر میگفت ماست سفید است به او‌ حمله میکردیم و میگفتیم سیاه است. رفتار ما به شدت ضد منافع ملی بود. #منافع_ملی #روحانی #احمدی_نژاد #علی_علیزاده

A post shared by علی عليزاده (@ali.alizadeh.insta) on

بازدیدها: 40

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *