لیزینگ پراید
اقتصادی, وبلاگ

کلاهبرداری شرکت لیزینگ آرکا فاتح کهن

نمی دانم که در چه مرحله ای از خرید خودرو توسط شرکتهای لیزینگی هستید ولی اگر هنوز اقدامی نکرده اید این چند خط را بخوانید تا کمی با روشهای کلاهبرداری این شیادان قانونی!!! آشنا شوید.

اگر نیازمندی های خودرو روزنامه را باز کنید معمولا در قسمت خودروهای ارزان قیمت با آگهی هایی مواجه میشوید که شرایط بسیار عالی برای شما دارند و البته قلاب گیرانداختن شما همین آگهی و چند خط نوشته آن است. آگهی هایی مثل این :

یک دستگاه پراید 131 پنج میلیون پیش پرداخت باقی اقساط 12 تا 60 ماهه تحویل 10 روزه.

اجازه بدهید که شرایط کار این کلاهبرداران را به طور کاملا خلاصه توضیح دهم که متن زیاد طولانی نشود. روش به این گونه است که ابتدا قراردادی بدون هیچ گونه سربرگ و نشان از شرکت جلوی شما گذاشته می شود که مطالعه کنید و از آنجایی که شما حوصله ندارید پنج صفحه قرار داد را مطالعه کنید این برگه ها که به صورت کاملا یک طرفه تنظیم شده اند را امضا میکنید که حق هرگونه شکایت را از شما سلب ، و حق هرگونه بازی دادن توسط شرکت مربوطه را می دهد. مبلغ 550 هزار تومان بابت کارگزاری و کمیسیون شرکت میدهید که کاملا دروغ است!! و بعد از دریافت گواهی امضا و سایر مدارک به شما اعلام می کنند که تا ده روز آینده از کاگزاری تماس گرفته می شود تا خودروی خود را به همراه سند و برگ سبز دریافت نمایید و همزمان با تحویل خودرو پیش پرداخت خود را واریز کنید. و این ابتدای گرفتاری شماست چون بعد از چند روز شخصی با شما تماس میگیرد که سایت فروش اقساطی بسته شده و شرایط تغییر کرده است. و کسانی در اولویت هستند که پیش پرداخت را توسط چک رمزدار پرداخت نمایند. معمولا کسانی سراغ این شرکتها می روند که از بد روزگار ناچار به تن دادن به این شرایط هستند و چون شما هم مطمئنا از همین دسته اید چک رمزداری که با پول نقد هیچ فرقی ندارد به این شرکت تحویل می دهید.

بعد از حدود سه یا چهار ماه دوندگی متوجه می شوید که خبری از ماشین نیست و تصمیم می گیرید که به این شرکتها مراجعه کرده و پول خود را دریافت نمایید اما همین جاست که قراردادی که نخوانده امضا کرده اید پیش روی شما قرار می گیرد و طبق آن حداقل 25 درصد از مبلغ شما کسر شده و باقی آن با منت به شما برگردانده می شود تازه اگر برگردانده شود و احتیاج به درگیری نباشد و در مسئولین شرکت کمی وجدان باشد و با پولها فرار نکنند.

من به عنوان یکی از مالباخته های این شرکت وقتی سرچ ساده ای در اینترنت کردم متوجه این قضیه شدم و از آنجایی که به قول معروف جلوی ضرر را از هر جایی بگیری منفعت است، این نوشته را نوشتم و تقدیم شما کردم تا حدالمقدور کمتر متضرر شوید و به دیگران هم بگویید تا گرفتار نشوند. افراد زیادی هستند که توسط شرکتهای مشابه سر کیسه شده اند و با قرارداد سفت و سختی که امضا کرده اند دستشان به هیچ جایی بند نیست.

تازگی ها هم متوجه شدم که بین دلالهای خودرو که از بی انصاف ترین اقشار جامعه هستند ضرب المثلی در مورد خودرو هست که میگوید: شما یا پول داری و میری یه ماشینو نقدی میخری، یا غلط میکنی ماشین میخری!!! (ببخشید)

در هر حال اگر شما در هر مرحله ای از مراحل بالا هستید دست نگه دارید و همین الان، دقت کنید همین الان نسبت به فسخ قراردادتان اقدام کنید. سه شرکتی که من خودم تجربه کرده ام یا از دیگران شنیده ام که کلاهبرداریشان مسلم است اینها هستند:

  • آرکا فاتح کهن واقع در بلوار آیت الله کاشانی ساختمان ماد ط 2 واحد 7
  • نگین خودرو آفتاب که آدرسی از آن ندارم و فقط شنیدم.

اگر شما هم شرکتی را می شناسید در کامنتهای همین مطلب درج کنید تا مردم بیشتر آگاه شوند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *