وبلاگ

دختران خیابان انقلاب

تسلیحاتی شدن دختران خیابان انقلاب

🔹 مسیح علینژاد نوشته چهل و پنج نماینده اتحادیه اروپا با نامه به موگرینی خواهان آزادی دختران_خیابان_انقلاب شدند. بزبان ساده یعنی افزایش تنش ایران و اتحادیه اروپا، یعنی ضربه بیشتر به برجام و سخت تر شدن مراودات اقتصادی ایران، یعنی رکود بیشتر اقتصادی و اعتصابهای بیشتر کارگران حقوق نگرفته، و در نهایت یعنی افزایش تقاضای اتحادیه اروپا برای سرخم کردن ایران مقابل خواست ترامپ و بن سلمان و تعطیلی تنها ابزار دفاعی این کشور یعنی پروژه موشکی. و این یعنی تسلیحاتی شدن موضوعی به نام دختران_خیابان_انقلاب. یعنی تبدیل دختران خیابان انقلاب به سوخت ماشین تحریم اقتصادی و فشار بین‌المللی بر هشتاد میلیون ایرانی.
🔸 براستی که هیچ ملتی اینطور به دست خود، شرایط تحریم خود را رقم نزده است که بخشی از طبقه متوسط لیبرال ایران در سالهای گذشته و با سکوت مقابل کارمندان صنعت حقوق بشر زد و انگار باز هم بدون آنکه از تاریخ درس گرفته باشد دارد میزند. درست مثل سالهای دوره دوم محمد خاتمی، درست مثل فضای بعد از هشتاد و هشت.
🔹 نامه را ماریا شاکه نوشته است. او یکی از اسلامستیز و ایرانستیزترین نمایندگان مجلس اتحادیه اروپا واز اسپانسرهای اصلی آزادی یواشکی است. شاکه همچنین دعوت کننده علی‌نژاد و دریا صفایی به اتحادیه اروپا در شهریور نود و پنج برای سخنرانیهایی بود که مستقیما در فضای اروپا به منظور حمله به زنان مسلمان اروپایی و به ویژه زنان محجبه استفاده شد.
🔸 در اینجا نقدی متوجه مسیح علی‌نژاد و بقیه کسانی که رسما با دولتهای خارجی علیه منافع ایران همکاری میکنند نیست. او یک کولابراتور در معنای کلاسیک کلمه است. یعنی کسی که با دولتهای متخاصم علیه وطن و کشور خودش همکاری میکند. بلکه نقد متوجه نیروهای داخل کشور و به ویژه اصلاح‌طلبانی است که با «مرزبندی نکردن» با نیروهای وابسته به غرب، شرایط امکان تحریم اقتصادی ایران را نادانسته محقق میکنند.
🔹 تکرار میکنم خود را منتقد پوشش اجباری میدانم. ولی معتقدم قانون فعلی ایران از فضا نیامده و اعتقاد بخشهای قابل توجهی از جامعه است. از این رو آینده پوشش در ایران را فقط و فقط گفتگوی داخلی میان بخشهای مختلف جامعه و نهادهای مرجع اجتماعی و حکومتی تعیین میکند و نه فشار کاخ سفید و وزارت خارجه آمریکا و اتحادیه اروپا و بی‌بی‌سی و ده ها سازمان با رنگ و لعاب و اسم های مزین به دموکراسی و حقوق بشر که ارتباطشان با بسترسازی برای جنگ و کودتا و دخالت امریکا در بقیه کشورها اثبات شده است.
🔸 و همین طور هم آینده پوشش در ایران را فشار نوکران ایرانی این دولتهای غربی و سازمانها تعیین نخواهد کرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *