اقتصادی, وبلاگ

اوضاع این روزهای بازار آهن تهران

 

امروز بیستم اردیبهشت است و تقریبا یک ماهی از شروع به کار بازار آهن تهران، این قطب اقتصادی کشور می گذرد. در روزهای بهاری تقویم خورشیدی هیچ اثری از طراوت بهار در این مجموعه دیده نمی شود. این اوضاع فقط برای سرمایه دارانی مطلوب است که جنسی را از قبل خرید کرده اند و با این نوسان شدید بازار (حدود 200 تومان افزایش قیمت آهن) به سود خوبی رسیده اند. البته من مخالف این سودها نیستم و نخواهم بود چون این قبیل سود ها در قیمت اجناس -هرجنسی- طبیعی و اقتضای کار در بازار آهن است. اما این قبیل نوسانات فقط و فقط عده قلیلی را راضی نگه می دارد و بقیه کسبه و کارگاهها از این شرایط فعلی کشور راضی نیستند. کارگاههای برشکاری و خمکاری به حالت نیمه تعطیل درآمده، برشکاری های CNC که زمانی خالی بودن دستگاه خود را نمی دیدند اکنون به فکر تعطیل کردن کار خود و مهاجرت به کارهای دیگری هستند. حق هم دارند، در این وضعیت که مردم به عینه شاهد این هستند رانندگان تاکسی یا بعضی شغلهای درجه چندم درآمدشان بهتر از کاسب بازارآهنی است که سالیان سال خاک این شغل را خورده و عمر خود را در این راه گذاشته باید هم نگران آینده خود باشند.اکثر کارگاه های تولیدی سفارشی نمی دهند و کارگاههای خدماتی هم -مثل برشکاری و خمکاری یا برشکاران cnc- به تبع آنها بیکارند. حتی کاسبان قدیمی بازار هم از این کار خسته شده اند و به شغلهایی مثل نمایشگاه داری یا ساختمان سازی روی آورده اند.

در هر حال این وضعیت اقتصادی برای هیچ قشری مناسب نیست و امیدواریم مسئولین کشوری و هیات دولت چاری ای برای این اوضاع بیاندیشند. هر چند کارنامه دولت در این پنج ساله نشان میدهد که خیلی بعید است.

در هر صورت اگر از طریق جستجوی گوگل به این صفحه هدایت شدید بسیار خوشحال خواهم شد که سفارش برشکاری یا خمکاری شما تولید کننده گرامی توسط کارکنان برشکاری و خمکاری استقلال انجام شود. لطفا تماس بگیرید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *